شینیون مو

شینیون مو

معرفی بهترین آرایشگاه برای شینیون موی حرفه ای

همه خانم ها وقتی به یک مجلس عروسی دعوت می شوند اولین سوالی که از خود می پرسند این است که برای شینیون مو کجا بروم؟ یا آرایشگاه خوب برای شینیون مو کجاست؟ سالن زیبایی ویدا کیانی یک سالن زیبایی خوب و یک مرکز تخصصی برای شینیون مو است. اگر می خواهید یک تجربه وصف ناشدنی از شینیون موهای خود داشته باشید حتما به سالن زیبایی ویدا کیانی واقع در شهریار سری بزنید.

بهترین مراکز تخصصی شینیون موی عروس

یک مرکز تخصصی شینیون موی عروس، باید حتما به تمام مدل موهای بروز  و انواع شینیون ها تسلط داشته باشد، تا بتواند به خوبی با توجه به فرم صورت، مدل میکاپ و مدل لباس بهترین شینیون را به شما معرفی کند.
مدل شینیون عروسی مدرن 
مدل شینیون عروس بسیار مهم است. چون باید مدلی انتخاب کنید که اصطلاحا بی زمان باشد. بی زمان بودن یعنی مدل انتخابی پس ازمدتی از مد نیافتد. مدل موی عروسی، می تواند دارای پیچ و تاب، کلاف، قیطان و پیچک های شل در اطراف صورت باشد. تغییرات مدرن فوق العاده هستند.از سبک‌های آرام گرفته تا شیک. اگر مراسم نامزدی، عقد و یا حنابندان در پیش دارید می توانید از شینیون عروس با کلاه یا توربان استفاده کنید. مدل های دیگری از شینیون هستند که ظاهری ساده دارند و به روز بودن خود را حفظ و قدیمی نمی شوند. به عنوان مثال شینیون عروس کلاسیک، شینیون عروس باز، شینیون عروس بسته، شینیون عروس با تاج، شینیون عروس با تور، شینیون عروس بالای سر، شینیون عروس دم اسبی، شینیون عروس خامه ای، شینیون عروس خلیجی و شینیون عروس خطی مدل های پرکاربرد و مدرنی هستند که از مد نمی افتند و ظاهری ساده و آرام به شما می بخشند. البته توجه داشته باشید که مراجعه به یک سالن زیبایی پرطرفدار و متخصص دیگر شرط ظاهر مورد تایید است. سالن زیبایی ویدا کیانی با ارائه خدمات تخصصی شینیون موی عروس به یکی از بهترین سالن های زیبایی در این عرصه بدل شده است.
 

شینیون چیست؟

ریشه این سبک ساده و در عین حال پیچیده را می توان یونان باستان دانست. شینیون از واژه فرانسوی chignon به معنی پشت گردن، مدل مویی است که با موهای پیچیده شده در پشت سر آماده می شود. در ایالات متحده و بریتانیا، اغلب به عنوان مخفف عبارت فرانسوی chignon du cou استفاده می‌شود، که به معنای یک موی کم پشتی است که در پشت گردن پوشیده می‌شود. شینیون‌ها معمولاً با سنجاق کردن موها به گره‌ای در پشت گردن یا پشت سر به دست می‌آیند، اما انواع مختلفی از مدل‌ها وجود دارد. آنها معمولاً با لوازم جانبی مانند گیره یا سنجاق سر محکم می شوند. شینیون‌ها اغلب برای مناسبت‌های خاص مانند عروسی و مجالس رسمی استفاده می‌شوند، اما شینیون‌های ساده برای لباس‌های غیررسمی و روزمره نیز کاربرد دارند. بخشی از زیبایی شینیون این است که روی انواع مدل ها و بافت‌های مو کار می‌کند.

انواع مدل های شینیون مو پرطرفدار و شیک زنانه و دخترانه

شینیون اروپایی:
شینیون اروپایی ساده‌ترین نوع شینیون است که پایه و اساس آن سادگی و زیبایی است. اگر به مهمانی دعوت شده اید و برای شینیون موهایتان عجله دارید، شینیون اروپایی بهترین گزینه است.
شینیون فرانسوی:
شینیون فرانسوی یکی از انواع شینیون اروپایی است که در عین حال که ساده است، کاملا در پشت سر جمع می‌شوند. این مدل برای افرادی که موهای بلند دارند بسیار مناسب است. شینیون فرانسوی را می توان حالتی از شینیون کلاسیک دانست. چون به حالت سادهای انجام می شود و در جنگ جهانی دوم نیز استایل عادی زنان فرانسوی بوده است. 
شینیون بافت:
شینیون بافت یکی از شینیون های مو است که محدوده سنی خاصی ندارد و برای تمامی سنین مناسب است و امروزه بافت مو خصوصا دربین دختران طرفداران زیادی دارد. در این نوع شینیون اکثرا از بافت های فرانسوی و هلندی استفاده می شود.
شینیون رومی:
در شینیون رومی که دیگر انواع شینیون مو است موها از کنار سر به پشت هدایت می‌شوند. این هدایت اصولا با انواع بافت انجام می‌شود که بسیار در میان خانم‌ها محبوب است.
شینیون با تور:
شینیون با تور محدودیت خاصی در مدل مو ایجاد نمی کند. شما می توانید هر مدلی را که خواستید اجرا کنید و روی مدل ها از تور برای تزئین استفاده کنید. 
شینیون خطی:
شینیون خطی سبکی تازه از انواع شینیون مو است که مهم نیست موها را چطور و با چه مدلی جمع می کنید، صرفا در این مدل باید موها به شکل خط هایی قابل روئیت روی سر قرار گیرد.
شینیون پروتز:
شینیون با پروتز مناسب افرادی است که موی کوتاه یا کم پشت دارند. در این روش با قرار قراردادن پروتز لابه لای شینیون به موها حجم بیشتری می بخشند.

 شینیون حرارتی:
در شینیون حرارتی از انواع دستگاه‌های حرارتی مانند اتو، سشوار و ویو برای حالت دادن به مو استفاده می‌کنند و انواع مختلفی از مدل های مو را در بر می گیرد. 
شینیون بالای سر:
در شینیون بالای سر، حجم زیادی از مو را بالای سر جمع می‌کنند. این می‌تواند یک مدل بسیار مناسب برای افرادی که صورت گرد دارند، باشد.
شینیون مواج:
شینیون مواج یکی از مدل های زیبای شینیون باز و فانتزی است که اکثرا نوجوانان و جوانان از آن استفاده می کنند. در این مدل موها فقط حالت می گیرند و در حالت موج دار با تافت یا چسب مو فیکس می شوند. 
شینیون باز:
اگر موهای بلندی دارید از این مدل استفاده کنید تا بتوانید به خوبی بلندی موهایتان را به رخ بکشید. این مدل مناسب کسانی است که می خواهند جوان تر به نظر برسند.
شینیون موی کوتاه:
اگر موهای کوتاهی دارید نگران نباشید. مدلهای متنوعی برای شینیون موی کوتاه وود دارد. اگر موهایتان حداقل تا سرشانه می رسد، می توانید از مدل های بافت روی موهایتان استفاده کنید. اکگرموهایتان خیلی کوتاه تر است با چسب و ژل مو و به کمک ابزار حرارتی به موها مدل دهید. 
شینیون جلوی مو:
این مدل شینیون بیشتر برای مجالس رسمی کار برد دارد. می توانید پشت موها را فر کنید یا اتو بکشید و جلوی موها را با کمک بافت های جلوی سر مدل دهید. 
شینیون هندی:
همانطور که از اسم این مدل شینیون پیداست، این مدل بیشتر محبوب زنان هندی است. همانطور که می دانید، زنان هندی موهای بلندی دارند و جمع کردن همه موها برایشان مشکل است. آنها بیشتر از مدل های باز مانند اتو کشیدن یا فر کردن به طور ساده استقبال می کنند. بافت مو نیز دیگر شینیون محبوب هندی هاست. همچنین اگر بخواهند موهایشان را پشت سر جمع کنند از شینیون های شلوغ و بهم ریخته استفاده می کنند. 
شینیون شلخته:
آرایش موی شلخته مدل شینیون جدیدی است که به تازگی رواج یافته ات. همانطور که از نامش پیداست مرتب بودن در این مدل هیچ معنایی ندارد. در این مدل شینیون، موها به طرز خاصی پشت سر به صورت شل و افتاده جمع می شوند. به این صورت که از همه جا موها بیرون زده باشند. همچنینین از کناره سر موها ریخته می شوند. مدل موی شلخته بیشتر جوان پسند و مناسب افرادی است که موهای پرپشت و بلندی دارند. 
شینیون موی فر:
اگر به طور طبیعی موهای فری دارید، پس در این مدل فقط کافیست با ژل یا تافت موهایتان را فیکس کنید و با تل یا جمع کردن موهایتان به آنها حالت دهید. اما اگر موهایتان در حالت عادی فر نیست میتوانید با کمک بابلیس موها را فر کنید و سپس به آنها مدل دهید. فر کردن موها یکی از مدل های شینیون موی پرطرفدار در بین دختران جوان است. اگر موهای بلندی دارید حتما از این مدل استفاده کنید. چون ظاهر جذابی به شما خواهد بخشید. 
شینیون با توربان:
شینیون با توربان یک روش عالی برای جمع کردن مو است. با این روش نیازی به شینیون تمام موها ندارید و می توانید فقط بخش جلوی سر را حالت دهید. این مدل شینیون بیشتر بین خانم های محجبه پرطرفدار است. همچنین این مدل یک شیوه عالی برای ظاهر موها در مجالس رسمی و یا نامزدی است. 

چطور بهترین شینیون برای موی کوتاه و بلند با توجه به فرم صورت را بشناسیم؟

اگر می خواهید ظاهر جذابی داشته باشید پس حتما نکات زیبایی را رعایت کنید. یکی از نکات زیبایی این است که فرم صورتتان را بشناسید و از بهترین مدل هایی که با فرم صورتتان هم خوانی دارد استفاده کنید. در ادمه ما به معرفی انواع فرم صورت و مدل های جذابی که با آن ها همخوانی دارد پرداخته ایم. 
انواع فرم های صورت:
    » گرد
    » بیضی شکل
    » مربع
    » قلب
    » مستطیل
    » الماس
از انواع فرم های صورت هستند. 
گرد
افرادی با صورت گرد دارای گونه های پرتر و خط فک گرد هستند. این حالت یک قاب دایره ای با طول و عرض برابر را تشکیل می دهد. در هنگام انتخاب شینیون مو، به دنبال یک مدل موی بلند و نامرتب با لایه‌های مختلف بروید تا به موهایتان حجم دهید. 
بیضی شکل
افرادی با گونه های بلند و پیشانی نه چندان پهن دارای صورتی با فرم بیضی هستند. اگر این ساختار صورت شماست، شما یک انسان خوش شانس هستید. هر مدل مویی با صورت بیضی تناسب دارد. کوتاه، بلند، با چتری، بدون چتری، هرمدلی صورت شما را زیبا می کند. بنابراین هر آنچه را که دوست دارید انتخاب کنید.
مربع
صورت های مربع شکل دارای عرض مساوی از پیشانی، استخوان گونه و خط فک هستند. می توانید از مدل موهای کمی پایین تر یا بالاتر از خط فک خود استفاده کنید. همچنین، موهای چتری با ظاهری که لبه ها را به سمت پایین می برند، برای این فرم صورت جذاب تر به نظر می رسند.
قلب
افرادی با صورت قلبی شکل، دارای پهنای پیشانی بلندتر از گونه ها هستند و صورت تا چانه باریک می شود و شکل را قاب می کند تا مانند قلب به نظر برسد. مدل موهایی با قد متوسط بهترین گزینه برای شماست، زیرا چانه زاویه دار را متعادل می کند و توجه را به قسمت پایین صورت جلب می کند. 
مستطیل
فرم صورت مستطیل شکل از نظر برابری شقیقه و خط فک، شبیه به مربع است. تنها تفاوت در طول صورت شماست. اگر صورت بلندی دارید، باید یک توهم از عرض ایجاد کنید. به دنبال یک مدل پشت گردن یا کنار گردن خود بروید. این مدل ها به قد صورت شما نمی افزایند و آن را متعادل تر نشان می دهند.
الماس
اگر استخوان گونه پهن و پیشانی و چانه با اندازه مشابه دارید، از داشتن صورت الماس برخوردار هستید. این فرم صورت بسیار کمیاب است. موهایی که به خوبی در یک موی پیچ خورده جابجا شده باشند، بهترین به نظر می رسند زیرا ساختار فوق العاده استخوان گونه شما را نشان می دهند. همچنین می‌توانید با چتری و قسمت‌های کناری کار کنید تا صورت کوتاه ‌تر به نظر برسد.

معرفی مدل هایی ساده برای شینیون مو شیک و زیبا در منزل

همیشه انتخاب مدل مو یک دغدغه برای مهمانی رفتن است. رسمی بودن یا نبودن، مدل میکاپ و یا مدل لباس همگی نکاتی هستند که می توانند روی انتخاب مدل مو تاثیر بگذارند. اما نگران نباشید! شینیون های جذاب و ساده ای وجود دارد که می توانید با توجه به موقعیت خود یکی از آنها را انتخاب کنید. اگر فکر می کنید برای شینیون مو در منزل به ابزار تخصصی نیاز دارید، کاملا در اشتباهید! شما فقط به مقداری کش و گیره نیاز دارید. با همین ابزار کم می توانید مدل های جذابی ایجاد کنید. البته حتما قبل از شینیون موها را شانه کنید و سشوار بکشید تا هنگام شینیون موها گره نخورند. یکی از مرسوم ترین مدل های شینیون موی ساده و شیک در منزل بافت مو است. بافتن مو باعث می شود موهایتان جمع شود و ظاهر شیک و جذابی به شما می بخشد. انواع بافت های جذاب و پرطرفدار، ساده / باکسری / فرانسوی / هلندی/ پنج تایی / دم اسبی / تاجی بالای سر / دردلاک / دردراپ/ بافت مو قلاب بافی / تیغ ماهی / بافت مو تل / بغل سر / بافت مو با ربان / شاخه ای / حصیری / چهل گیس / آبشاری / آفریقایی / خرگوشی / خورشیدی و.... هستند که به راحتی می توان درخانه اجرا کرد. تمام این مدل ها را می توان به صورت شینیون مو ساده باز و شینیون مو ساده بسته انجام داد. 

جدیدترین نرخ شینیون موی کوتاه و بلند در سال 1402

تعرفه شینیون موی زنانه درسال 1402 نسبت به سال گذشته افزایش قیمت داشته است. 
کمترین قیمت ثبت شده برای شینیون مو 500 هزار تومان و بیشترین قیمت ثبت شده 2 میلیون تومان است.
البته باید توجه داشته باشید که عوامل مختلفی بر قیمیت شینیون مو تاثیر دارندو اندازه موها، مدل انتخابی، شینیون عروس یا عادی بودن و... همگی عواملی هستند که بر تعیین قیمت شینیون مو اثر گذار هستند.
همچنینی قیمت اعلامی به هیچ عنوان مورد تایید ما نیست و ممکن است در برخی سالن های زیبایی بیشتر یا کمتر از این قیمت باشد. ما صرفا میانگین قیمت اعلامی در سایت ها را اعلام کرده ایم. سالن زیبایی ویدا کیانی تمام خدمات خود مانند شیدینگ لب را با بهترین قیمت ارائه می کند.

سخن پایانی:

همانطور که بارها گفته شد زیباتر شدن مدل شینیون کاملا وابسته به فرم صورتتان است. حتما باید توجه کنید که آیا مدل انتخاب با فرم صورتتان همخوانی دارد یا خیر؟ دیگر عاملی که یاد شد تخصص آرایشگر و سالن زیبایی است. شما می توانید با مراجعه به یک سالن زیبایی متخصص در این عرصه، با خیال راحت موهایتان را به آنها بسپارید و در آخر یک مدل جذاب و زیبا تحویل بگیرید. سالن زیبایی ویدا کیانی واقع در شهریار یکی از سالن های زیبایی متخصص در عرصه شینیون مو است. 

رزرو وقت