اکستنشن و کاشت مژه

اکستنشن و کاشت مژه

بهترین آرایشگاه حرفه ای برای اکستنشن مژه و کاشت مژه در تهران

اکستنشن همانطور که مزایایی دارد، معایبی نیز دارد. این معایب در صورتی بروز می کنند که شما به فرد غیر متخصصی مراجعه کنید. اگر شما هم به دنبال یک مرکز تخصصی در عرصه اکستنشن مژه هستید، پیشنهاد ما به شما سالن زیبایی ویدا کیانی است. در سالن زیبایی ویدا کیانی با استفاده از مواد مرغوب و با کمک ابزار بهداشتی و ضدعفونی شده تلاش می شود تا آسیبی به چشم های شما نرسد.

اکستنشن مژه چیست؟

بهترین سالن زیبایی اکستنشن و کاشت مژه در شهریار

اکستنشن مژه الیاف نیمه دائمی است که به مژه های طبیعی شما چسبانده می شود تا آنها را بلندتر، ضخیم تر و تیره تر نشان دهد. هدف از اکستنشن مژه این است که بدون استفاده از ریمل یا سایر آرایش چشم، ظاهری آراسته به چشم ها بدهد. در حالی که مژه های مصنوعی نیز می توانند این ظاهر را به دست آورند، تفاوت های کلیدی بین مژه مصنوعی و اکستنشن مژه وجود دارد. مژه های مصنوعی معمولاً به صورت نوارهایی می آیند که روی خط طبیعی مژه چسبانده می شوند و در پایان روز حذف می شوند. اکستنشن مژه فیبرهای جداگانه ای هستند که هر بار به هر مژه طبیعی متصل می شوند. پس از استفاده، اکستنشن مژه باید طول عمر متوسط مژه های طبیعی را داشته باشد که از سه هفته تا دو ماه متغیر است.

کاشت مژه چیست؟

کاشت مژه به عنوان یک عمل زیبایی در حال افزایش است، زیرا بیماران خواهان مژه های پرتر هستند. این روش شامل برداشت مو از پوست سر و کاشت انفرادی فولیکول های مو در لبه پلک است.  پزشکان می گویند موهای کاشته شده مانند مژه ها به صورت کنترل شده رشد نمی کنند، بنابراین ممکن است مژه ها به اشتباه هدایت شوند و باعث تحریک چشم، عفونت و زخم قرنیه شوند.
به همین دلیل کاشت مژه فقط در بیمارستان های معتبر و در شرایط سوختگی انجام می شود. اگر می خواهید مژه های حجیم داشته باشید به سراغ اکستنشن بروید.

اکستنشن یا کاشت مژه؟ کدام بهتر است؟

کاشت مژه به جراحی تهاجمی، زمان استراحت و مراقبت های اضافی نیاز دارد، با کاشت مژه، موهای طبیعی از نواحی تولید کننده مو در پوست سر منتقل می‌شوند و برای ایجاد مژه‌های جدید در خط مژه کاشته می‌شوند.
این روش هزینه قابل توجهی دارد و می تواند منجر به عوارض شدید مانند عفونت، بلفاریت، ماداروز و حتی تومورهای پلک (کالزیوئین) شود. به دلیل هزینه بالای آن و عوارض احتمالی، بسیاری از پزشکان به دلایل زیبایی توصیه می کنند که از این روش خودداری کنند. بسیاری از پزشکان کاشت مژه را فقط برای بیمارانی توصیه می‌کنند که ضربه‌های شدیدی را تجربه کرده‌اند که فولیکول‌های مژه در نتیجه آسیب‌هایی مانند سوختگی یا جای زخم از بین رفته‌اند.
اکستنشن مژه می تواند ظاهر و احساس مژه های طبیعی شما را بدون خطر عوارض ذکر شده در بالا تکرار کند.
اکستنشن مژه یک روش ساده است که نیازی به جراحی تهاجمی یا کاشت مو ندارد و برخلاف جراحی کاشت مژه، خطر عوارض مخرب را به همراه ندارد. با کاشت مژه، رشد موهای جدید هرگز نمی تواند رشد و فر کردن مژه های طبیعی را تکرار کند و ممکن است نیاز به فرم دادن و حتی کوتاه کردن بیش از حد داشته باشد! در مقایسه، اکستنشن مژه نیاز به نگهداری نسبتا کمی دارد. اکستنشن مژه برای تکرار ظاهر و احساس مژه‌های طبیعی ساخته شده‌اند و مهم‌تر از همه، این یک روش جراحی نیست.

اکستنشن مژه چقدر دوام دارد و چقدر طول می کشد؟


اکستنشن مژه چقدر طول می کشد؟ با توجه به مدل مورد استفاده بین 1 الی 3 ساعت

مزایا و معایب اکستنشن مژه چیست؟

برخی از مزایای اکستنشن مژه عبارتند از:
آنها زیبا به نظر می رسند :  وقتی اکستنشن مژه به درستی انجام شود، مژه های شما را همیشه بلند، پر و بالدار نشان می دهد. برخلاف مژه‌های مصنوعی، با اکستنشن مژه، می‌توانید هر روز صبح با مژه‌های پرنسسی بیدار شوید.
دیگر از ریمل خبری نیست :  درست است. دیگر نیازی به لک، پوسته پوسته شدن، دویدن یا استرس نیست که مژه های یک چشم همیشه بهتر از دیگری به نظر می رسند. با استفاده از اکستنشن مژه، ریمل به گذشته تبدیل شده است که در زمان استفاده و پاک کردن محصول از روی مژه ها نیز صرفه جویی می کند.
آنها قابل تنظیم هستند : چه یک عسل طبیعی یا یک دیوای دراماتیک باشید، اکستنشن مژه شما می تواند مطابق با ظاهر دلخواه شما باشد. با تکنسین خود در مورد اهداف مژه خود صحبت کنید و آنها طول، رنگ و الگوی فر را مطابق با ترجیحات شما تنظیم می کنند.
آنها می توانند برای مدت طولانی دوام بیاورند : با گذشت زمان، چرخه ریزش طبیعی مژه های شما باعث می شود که اکستنشن ها همراه با مژه های طبیعی شما بریزند. این معمولاً چند هفته پس از اولین ملاقات شروع می شود و تا زمانی که چرخه کامل شود (چهار تا ده هفته) ادامه خواهد داشت.
این فرآیند بدون درد است : اگر به درستی استفاده شود، هرگز نباید با استفاده یا ساییدگی اکستنشن مژه دردی احساس کنید.
آنها می توانند در برابر آب مقاومت کنند : پس از انجام آخرین اکستنشن، باید چشم ها و مژه ها را به مدت 48 ساعت خشک نگه دارید. پس از گذشت آن زمان، باید بتوانید با اکستنشن های خود شنا کنید، عرق کنید و دوش بگیرید، اگرچه خشک نگه داشتن آنها به ماندگاری طولانی تری کمک می کند.

در حالی که مزایای اکستنشن مژه بسیار زیاد است، از جمله پتانسیل تکمیل یا بهبود ظاهر شما، استفاده از اکستنشن روی مژه ها جنبه های منفی نیز دارد.
به گفته آکادمی چشم پزشکی آمریکا، برخی از خطرات استفاده از اکستنشن مژه شامل عفونت یا تورم پلک، عفونت قرنیه و ریزش موقت مژه است. برخی از معایب رایج تر عبارتند از:
     خطر تحریک و عفونت - اگر شرایط بهداشتی و کاربرد مناسب رعایت نشود، ممکن است تحریک یا عفونت رخ دهد. اکثر تکنسین های مژه باید قبل از اعمال اکستنشن، یک «تست پچ» با چسب انجام دهند. یک تست پچ به آن‌ها اطلاع می‌دهد که آیا به چسبی که قصد استفاده از آن را دارند حساسیت دارید یا خیر. گاهی اوقات، حتی اگر آلرژی وجود نداشته باشد، مواد شیمیایی موجود در چسب می تواند باعث تحریک پلک شود. ناحیه اطراف چشم و پلک شما بسیار حساس است، به این معنی که وزن چسب نیز می تواند موهای مژه را بکشد و باعث تحریک شود.
     تعمیر و نگهداری – از آنجایی که اکستنشن ها بسیار گران هستند، حفظ آنها مهم است. با این حال، حفظ اکستنشن مژه می تواند دردسرساز باشد. نحوه خوابیدن، دوش گرفتن، شستن صورت و سایر کارهای معمولاً ساده باید با دقت انجام شود تا اکستنشن مژه شما را آزار ندهد، که ممکن است بعد از مدتی به یک کار طاقت فرسا تبدیل شود.

چه کسانی باید از اکستنشن مژه اجتناب کنند؟
اگر قصد دارید یک روش پزشکی که روی چشم تأثیر می گذارد، مانند لیزیک، شیمی درمانی یا پرتودرمانی انجام دهید، باید قبل از اعمال اکستنشن مژه با پزشک خود مشورت کنید.
علاوه بر این، کسانی که شرایط زیر را دارند، باید قبل از استفاده از اکستنشن مژه با پزشک خود صحبت کنند:
     تریکوتیلومانیا - تریکوتیلومانیا یک استرس یا تمایل ناشی از اضطراب برای کندن موهای شما از جمله مژه ها است.
     درماتیت پلک - درماتیت پلک یک بیماری پوستی است که باعث می شود پوست پلک بسوزد و قرمز و خارش داشته باشد.
     بلفاریت - التهاب پلک ها که باعث قرمزی، تورم پلک ها و پوسته مژه ها می شود.
     آلوپسی آره آتا - وضعیتی که باعث ریزش کامل یا جزئی مو در پوست سر می شود و ممکن است بر ابروها و مژه ها تأثیر بگذارد.

انواع اکستنشن مژه با توجه به فرم چشمان شما چیست؟

بهترین سالن زیبایی اکستنشن و کاشت مژه در شهریار

مدل های مختلفی از اکستنشن مژه وجود دارد. اما بهتر است قبل از انتخاب مدل ببینید که آیا مدل انتخابیتان به چشم هایتان می آید یا نه؟ می توانید قبل از اکستنشن با متخصص زیبایی خود مشورت کنید.
رایج ترین انواع مدل های اکستنشن مژه عبارتند از:
  طبیعی
  چشم گربه
  چشم عروسک
  سنجاب
  مبهوت
  چشم گربه ای معکوس
طبیعی
هدف سبک استاندارد اکستنشن مژه، سبک طبیعی، این است که مژه های شما را تا حد امکان واقعی جلوه دهد. از طول طبیعی مژه خود پیروی کنید و طول و ضخامت را اضافه کنید. این حالت به تاکید بر مژه های طبیعی کمک می کند و به نظر می رسد که ریمل بسیار خوبی دارید. در اینجا، بر خلاف گزینه‌های دراماتیک، یک اکستنشن تک مژه با فرهای نرم‌تر به مژه‌های طبیعی شما اضافه می‌شود. این محبوب ترین سبک برای رسیدن به طبیعی ترین اکستنشن مژه است.
چشم گربه ای
افزودن طولانی ترین اکستنشن مژه به گوشه بیرونی چشم، چشم را باریک می کند و ظاهری خوش فرم به چشم گربه ای ایجاد می کند. در این مورد، باید اکستنشن های کوتاه تری را به سمت گوشه های میانی و داخلی چشم اضافه کنید. این یک ظاهر طراحی شده به بلند شدن چشم کمک می کند. این سبک تا کنون بیشترین درخواست را دارد.
چشم عروسکی
از سبک عروسکی برای باز کردن چشم ها و گرد به نظر رسیدن چشمان شما استفاده می شود. در اینجا، متخصصان مژه، طولانی‌ترین اکستنشن مژه‌ها را در اطراف وسط چشم و الیاف کوتاه‌تر را در اطراف گوشه‌های بیرونی و داخلی اضافه می‌کنند. این ظاهر طراحی شده به گرد و باز کردن چشم کمک می کند. معمولاً زمانی از این استایل استفاده می‌ شود که مشتری ظاهر باربی با چشم‌های باز و زیبا داشته باشد.
سنجابی
در استایل سنجاب شروع به زدن کوتاه ترین اکستنشن ها در گوشه داخلی چشم می کنید. به تدریج طول ها را افزایش دهید تا به نقطه وسط خط مژه برسید. سپس طول ها را کم کنید تا به گوشه بیرونی برسید. بهتر است از ظاهر سنجاب برای مشتریانی استفاده شود که واقعاً ظاهری مانند چشم گربه ای می خواهند اما شکل چشمی برای جلب توجه ندارند.
مبهوت
مدل مژه های مبهوت بسیار شبیه به چیزی است که با یک ست هیبریدی دریافت می کنید. این با جایگزین کردن طول های بلند و کوتاه به دست می آید و در نتیجه ظاهر نامرتب تری ایجاد می کند.
چشم گربه ای معکوس
استایل معکوس چشم گربه ای دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد، برخلاف یک نگاه سنتی گربه ای. در گوشه داخلی اکستنشن های طولانی تری دارد و در گوشه های بیرونی اکستنشن های کوتاه تری دارد. این سبک برای مشتریانی که چشم های گشاد دارند فوق العاده است، چون حالت چشم ها را کشیده نشان می دهد.

تفاوت های بین اکستنشن مژه کلاسیک، والیوم و هیبریدی

اگر به تازگی با اکستنشن مژه آشنا شده اید، اصطلاحات مختلفی برای تکنیک های مختلفی استفاده می شود که باید بدانید. آنها پسوندهای کلاسیک، هیبریدی و حجمی هستند که در آنها هر کدام یک تکنیک متفاوت است. یکی از ویژگی های مشترک هر تکنیک در هنگام نصب، فرآیند جداسازی است. این جایی است که یک مژه طبیعی را می گیرید و آن را بین موچین های ایزوله خود قرار می دهید، تا زمانی که اکستنشن خود را قرار می دهید، به مژه های دیگر نچسبد. بهتر است قبل از هر چیزی هر سه مدل را توضیح دهیم:
 اکستنشن مژه کلاسیک چیست؟
اکستنشن مژه کلاسیک، اکستنشن مژه ساده، زیبا و طبیعی است. آنها بر روی نسبت 1:1 اعمال می شوند، به این معنی که یک اکستنشن به یک مژه طبیعی متصل می شود. این به شما امکان می دهد تا به یک افزایش طبیعی دست پیدا کنید. اکستنشن مژه کلاسیک در طیف وسیعی از مواد، طول ضخامت و مدل ها وجود دارد که بخشی از آموزش ما است. اکستنشن مژه کلاسیک معمولاً بین 1.5 تا 2 ساعت طول می کشد و نتایج باید نرم و طبیعی به نظر برسد. مژه‌های کلاسیک حجم زیادی اضافه نمی‌کنند، اما طول بیشتری خواهند داشت. اکستنشن های کلاسیک یک خط مژه یکنواخت ارائه می دهند که چشم را باز می کند.
اکستنشن مژه والیوم چیست؟
اکستنشن مژه های حجم دهنده (والیوم) از ظاهری طبیعی که کمی طول و حجم می بخشد تا ظاهری بسیار چشمگیر و کامل متفاوت است. مژه ها از 2 بعدی تا 6 بعدی متغیر هستند و هر چیزی که بیش از 4 بعدی باشد به نظر می رسد که مشتری شما یک نوار در مقابل ظاهر طبیعی که اکستنشن های کلاسیک و هیبریدی ایجاد می کند، می پوشد. این تکنیک را می توان با فن های از پیش ساخته شده انجام داد یا فن ها را با دست و با استفاده از موچین مخصوص ساخت. فن‌ها هنوز به مژه‌های طبیعی متصل هستند، اما دارای مژه‌های 0.03، 0.05، 0.07 هستند که از ضخامت اکستنشن‌های کلاسیک سبک‌تر هستند. بسته به اینکه تکنسین از فن های از پیش ساخته استفاده می کند یا نه، معمولاً 2 تا 4 ساعت طول می کشد.
مژه های هیبریدی چیست؟
مژه های هیبریدی ترکیبی 70-30 از مژه های کلاسیک و مژه های حجم دهنده هستند. انتخاب برنامه های افزودنی ترکیبی بهترین هر دو جهان را به مشتریان شما می دهد. ظاهر با ترکیب مژه های کلاسیک و مژه های حجم دهنده که به صورت استراتژیک برای قاب چشم ها قرار می گیرند، به دست می آید. اکستنشن های هیبریدی بافت های متنوع و حجم بیشتری را ارائه می دهند. برای مشتریانی که خواهان یک خط مژه با حجم بیشتری هستند اما نه به اندازه اکستنشن های حجم دهنده، این تکنیک یک تعادل عالی را فراهم می کند.
مژه کلاسیک، والیوم یا هیبریدی؟ کدامیک بهتر است؟
هر تکنیک مزایا و معایب خود را دارد. شما باید ببینید که به کدام یک از اکستنشن ها نیاز دارید. مژه های شما نیاز به طول دارد یا حجم؟ یا هر دو؟ اگر می خواهید به قد مژه هایتان اضافه کنید از اکستنشن کلاسیک استفاده کنید. اگر مژه هایتان نیاز به حجم دارد از مژه های والیوم استفاده کنید. اما اگر مژه هایتان هم از نظر طول و از نظر حجم به اکستنشن نیاز دارند، اکستنشن هیبریدی را امتحان کنید.

نکاتی درمورد اکستنشن مژه عروس

همه عروس خانم ها سزاوار این هستند که برای مراسم عروسی خود نوعی تقویت مژه داشته باشند. چه اکستنشن مژه نیمه دائمی باشد و چه موقتی، تضمین این است که اکستنشن مژه چشمان شما را در عکس ها زیبا جلوه می دهد و به آرایش شما ظاهری کامل می بخشد. در ادامه دلایل مختلفی وجود دارد که چرا عروس خانم ها باید اکستنشن مژه انجام دهند.
1- مراقبت از مژه ها آسان است
به طور کلی، اکستنشن مژه برای خانم‌هایی که صبح‌هایشان همیشه عجله‌ای است، عالی است. با شلوغی روزعروسی شایسته است چند دقیقه بنشینید و استراحت کنید. زمان زیادی صرف درست کردن موهایتان و اطمینان از بی نقص بودن آرایشتان می شود. با این حال، گرفتن مژه های مصنوعی قبل از روز خاص می تواند به شما اطمینان دهد که چشمان شما در حال حاضر حالت عالی دارند.
2- ریمل نمی ریزد
اکستنشن مژه های بلند، مجلل و فر همیشه چشم را خیره کننده و بزرگتر می کند. به همین دلیل است که مردم در وهله اول اکستنشن مژه را برای عروسی در نظر می گیرند. حتی اگر آرایش طبیعی تری را برای روز عروسی خود ترجیح می دهید، با اکستنشن مژه چشمان شما همچنان در عکس ها زیبا به نظر می رسد و با توجه به استرسی که در روزهای قبل از روز بزرگ خود متحمل شده اید، کمتر خسته به نظر می رسند. همچنین، با توجه به این واقعیت که بیشتر عروس ها در روز عروسی اشک می ریزند، این امر به تنهایی باعث می شود که روی اکستنشن مژه سرمایه گذاری کنید تا از رگه های سیاه رنگ آرایش شما را خراب نکند. با اکستنشن های مصنوعی، ریمل ضروری نیست، بنابراین با خیال راحت اجازه دهید احساساتتان جریان یابد.
3- می تواند متناسب با سبک شما اعمال شود

زیبایی مژه ها در این است که هیچ اندازه ای برای همه وجود ندارد، بنابراین; می توانید ترجیحات خود را به تکنسین مژه خود اطلاع دهید. تکنسین می‌تواند رنگ، فر و طول اکستنشن مژه را تنظیم کند تا مژه‌های طبیعی شما را تقویت کند. همچنین می‌توانید نیم‌ست مژه‌هایی را انتخاب کنید که ظاهری کاملاً طبیعی دارند یا یک ست کامل که ظاهری خیره‌کننده‌تر به شما می‌دهد.

اکستنشن مژه در بارداری خوب یا بد؟

بسیاری از افراد می پرسند که آیا اکستنشن مژه در بارداری خوب است یا بد؟ در واقع اکستنشن نه ممنوع اعلام شده و نه گفته شده که در بارداری عوارضی ندارد! اگر خودمان با یک بررسی اجمالی بخواهیم نگاهی به اکستنشن بیاندازیم می بینیم که اکستنشن می تواند با حساسیت های آلرژیک روبه رو شود. خصوصا کسی که باردار است عملا گزینه مستعد تری برای واکنش آلرژیک است. همچنین چسب اکستنشن که حاوی ماده فرمالدئید است ممکن است از طریق پوست وارد بدن شود. بنابراین خوب است ریسک نکنید و انجام خدمات زیبایی را به بعد از بارداری موکول کنید.

تکنیک هایی آسان برای اکستنشن مژه در خانه

عملا انجام اکستنشن در منزل ممکن نیست. اما اگر عجله دارید و زمان کافی برای مراجعه به سالن زیبایی ندارید بهتر است به سراغ مژه مصنوعی بروید. مژه های مصنوعی در قالب بسته بندی به همراه چسب عرضه می شوند که می توانید به صورت یک تکه آن را روی پلک بزنید و از زیبایی های آن استفاده کنید. البته باید توجه داشته باشید که بعد از قرار دادن مژه مصنوعی باید چندبار مژه ها را ریمل بزنید تا مژه های طبیعی و مصنوعی بهم بچسبند و از هم جدا نشوند.
اکستنشن مژه برای وضو و نماز:
اکستنشن مژه نیز مانع محسوب می شود. بنابراین وضو و نماز باطل است.

قیمت اکستنشن و کاشت مژه در سال 1402

تعرفه کاشت مژه در سال 1402 به صورت زیر است:
کمترین قیمت ثبت شده برای اکستنشن 200 هزار تومان و بیشترین قیمت 1 میلیون تومان است.
عواملی مانند شهرت آرایشگر یا سالن زیبایی، مدل انتخابی، حساسیت کار، میزان مواد استفاده شده و.. در تعیین قیمت اکستنشن مژه سهیم هستند.
توجه داشته باشید که قیمت اعلامی به هیچ عنوان مورد تایید ما نیست. به دلیل آنکه ممکن است در برخی مراکز هزینه اکستنشن از این قیمت پایین تر یا بالاتر باشد. این قیمت صرفا میانگین هزینه هایی است که در سایت ها اعلام شده است.

سخن پایانی:

همانطور که خواندید اکستنشن و کاشت مژه تفاوت های زیادی دارند و پیشنهاد می شود به جز در موارد حساس از کاشت استفاده نکنید. همچنین با مزایا و معایب اکستنشن آشنا شدید و مطالعه کردید که در چه مواردی بهتر است از اکستنشن استفاده نشود. مزایا و معایب اکستنشن را نیز توضیح دادیم. شما می توانید با مراجعه به یک مرکز تخصصی از بروز عوارض این روش جلوگیری کنید. سالن زیبایی ویدا کیانی یکی از مهمترین مراکز تخصصی اکستنشن است که با تکنسین های حرفه ای تلاش می کند بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه دهد.

رزرو وقت