رنگ مو، مش و هایلایت

رنگ مو، مش و هایلایت

بهترین مراکز تخصصی رنگ و مش و هایلایت بانوان کجاست؟

با ترند شدن مدل های جدید و همچنین پرطرفدار شدن رنگ و مش مو، خصوصا در بین جوانان و نوجوانان افراد به دنبال بهترین سالن زیبایی برای اجرای این مدل ها هستند. اما همانطور که می دانید انتخاب سالن زیبایی و همچنین افراد حرفه ای برای اینکار یکی از مهمترین نکات قبل از رنگ مو است. اگر شما هم به دنبال سالنی با چنین خصوصیاتی می گردید، بهتر است به سراغ سالن زیبایی ویدا کیانی واقع در شهریار بیایید. سالن زیبایی ویداکیانی با اجرای انواع مدل های ترند رنگ مو توسط افراد متخصص، باعث رضایت مراجعه کنندگان شده است.

رنگ و مش

بهترین سالن زیبایی خدمات رنگ مو و مش و هایلایت در شهریار

رنگ ومش تکنیکی است که در آن برای تغییر رنگ موعلاوه بر رنگ و اکسیدان از دکلره هم استفاده می شود. در مش بخش های تیره و روشن، سایه روشن جذابی ایجاد می کند که مو را زیباتر و عمیق تر نشان می دهد. در روش های جدید مش، پایه مو را تیره و بخش هایی که می خواهیم مش کنیم را روشن می کنیم.به این تکنیک هایلایت می گویند که چهره جذاب تری دارد. پایه رنگ زمینه معمولا 5، 6، 7 و رنگ مش 3 تا 4 درجه روشن تر است. 

رنگ و مش مناسب رنگ پوست و چهره ی خود را انتخاب کنید.

همه بانوان تا کنون با چالش انتخاب رنگ روبه رو شده اند. یا حتما رنگ مویی را انتخاب کردید که بعد از رنگ کردن موهایتا از آن انتخاب پشیمان شده اید. بهتر است قبل از انتخاب رنگ، بدانید که چه رنگ موهایی به پوست شما می خورد و با آن تناسب دارد. در ادامه به معرفی حالات مختلف رنگ مو می پردازیم.
رنگ پوست از نظر تناژ به سه دسته کلی تقسیم می شود:
1-پوست سرد:
پوست هایی با تنالیته رنگ های صورتی، قرمز، آبی
2-پوست گرم:
پوست هایی با تنالیته زرد، هلویی، طلایی
3-پوست خنثی: 
ترکیبی از پوست سرد و گرم

تشخیص تناژ رنگ پوستی
روش اول: رنگ چشم و مو
اگر رنگ چشم ها آبی، طوسی یا سبز و رنگ موها بلوند، قهوه ای و مشکی باشد زمینه پوست سرد است. 
اگر رنگ چشم ها قهوه ای یا عسلی یا مشکی با رنگ موهای بلوند، قرمزو مشکی باشد زمینه پوست گرم است.

روش دوم: رگ 
اگر رگ ها آبی یا بنفش به نظر می رسد زمینه پوست سرد است.
 اگر رگ ها سبز یا زیتونی به نظر می رسد زمینه پوست گرم است.

انتخاب رنگ مو:
کسانی که پوست سرد دارند از رنگ هایی مانند: قهوه ای، مشکی، تناژ های خاکستری و دودی استفاده کنند.
افرادی که پوست گرم دارند از رنگ های گرم مانند: زرد، هلویی و طلایی استفاده کنند. 
افراد دارای پوست خنثی در انتخاب رنگ آزادند چون می توانند از رنگ های هر دو گروه استفاده کنند.

انواع مش مو

مش مو از لحاظ سایه روشنی متفاوت اسم های مختلفی دارد و به روش های گوناگون اجرا می شود. هریک از مدل ها می تواند توسط افراد مختلف، به شیوه های متفاوتی اجرا شود.

مش هایلایت
در این روش، رنگ زمینه را تیره تر انتخاب می کنند و رشته های مو روشن تر می شوند. توجه داشته باشید که ایتن تیره روشنی به حد نامتعارفی نیست و هایلایت جذابی دارد. کسانی که موی تیره دارند و می خواهند موهایشان را رنگ کنند می توانند با روش هایلایت فقط تکه هایی از موهایشان را رنگ کنند و دیگر نیازی نیست تا کل موها رنگ شود. میزان آسیب به مو در این روش بسیار کمتر است. 
مش لولایت
لولایت از دیگر روش های مدرن مش مو است.در این تکنیک برخلاف هایلایت زمینه روشن است و تارهای تیره دربین موهای روشن ایجاد می شود. ایجاد لایه های تیره در میان زمینه روشن، به موها عمق می دهد.
مش فریزینگ
مش فریزینگ برای افرادی است که علاقه دارند موهای خود را کاملا تیره یا کاملا روشن کنند. برای این کار معمولا از دو رنگ با اختلاف بسیار زیاد 8 تا 9 درجه استفاده می کنند. 
مش سان لایت
در این روش از دورنگ تیره و روشن استفاده می شود. به این صورت که ریشه مو روشن، و ساقه مو تیره است. 
مش مون لایت
مش مون لایت کاملا برعکس سان لایت است. به این صورت که ریشه مو را تیره و ساقه مو را روشن می کنیم.
مش مووی لایت
مووی لایت یک نوع جالبی از رگ مو است که بیشتر در بین جوانان طرفداران زیادی دارد. این مدل رنگ مو اصطلاحا به مش رنگین کمانی معروف است. در این نوع مش، تکه هایی از مو روشن و رنگی می شود. به طوریکه می توانید از ترکیب چند رنگ در موهای خود استفاده کنید. این روش نیاز دارد که موها قبل از رنگ دکلره شوند تا رنگ موها زیباتر نشان داده شوند.  بخش هایی که قرار است رنگ شود را جدا کرده و ابتدا دکلره می کنیم و سپس از رنگ های مختلف برای رنگ کردن استفاده می کنیم. مش رنگین کمانی محبوب ترین نوع مش مووی لایت است و ترکیبی از 7 رنگ می باشد. ترکیب رنگ های بنفش و صورتی، آبی و یخی، صورتی و بلوندو.... از انواع خاص و فانتزی مووی لایت است.

انواع دیگری نیز از مش و لایت وجود دارد که زیر مجموعه همین لایت هایی است که معرفی شد. می توانید با توجه به سلیقه خود دیگر لایت ها را نیز امتحان کنید. مدل های زیادی از لایت های فانتزی وجود دارد مانند: هاف لایت، دارک لایت، لایت گربه ای، لایت پلنگی،استار لایت، اسنو لایت و.....
بالیاژ چیست؟
بالیاژ یک نام فرانسوی است و تکنیکی برای هایلایت کردن مو به شمارمی رود. این روش آنقدر طبیعی است که تفکیک قسمت های رنگ شده با رنگ موی طبیعی فرد ممکن نیست.متخصصان زیبایی برای جداسازی موها و رنگ کردن آنها در این روش از سلفون یا فویل استفاده می کنند. 

آمبره چیست؟
آمبره نیز نوعی مدل هایلایت کردن است که در آن مانند مون لایت ریشه مو تیره و ساقه مو روشن است. اما این تفاوت رنگ کاملا یکدست است و با درجه بندی رنگ مو روشن تر می شود. در این مدل هرچه به سمت پایین مو می رویم رنگ روشن تر می شود. آرایشگران برای انجام این مدل از تکنیک رنگ بالیاژ استفاده می کنند. 

سامبره چیست؟
سامبره شبیه آمبره اجرا می شود، اما در تناژ رنگ کاملا برعکس آمبره است. در سامبره مانند سان لایت ترکیب رنگ مو به سمت تیره شدن می رود. در این روش رنگ مو به رنگ طبیعی موها نزدیک تر است و در انتهای مو سایه روشن هایی از رنگ روشن در میان موی تیره وجود دارد. 
 

خاص ترین رنگ و هایلایت برای موهای مشکی، سفید یا رنگی چیست؟

برخی افراد دوست دارند بدانند با توجه به رنگ موهایشان چه رنگ هایی برایشان مناسب است. رنگ های معرفی شده صرفا یک پیشنهاد است و قبل از رنگ کردن با توجه به تکنیک هایی که در بالا گفته شد رنگ مو را با تناژ رنگ پوستتان مقایسه کنید و سپس رنگ مو را روی موها اعمال کنید. 
برخی رنگ های ترند عبارتند از: 
1. موهای مسی روشن 
 2. هایلایت چند رنگ
3. هایلایت بلوند
4. موهای خاکستری متالیک
5. ریشه های تیره و موهای بلوند سفید شده
6. زرد صحرا
7. ترکیب قهوه ای
8. رنگ های زمستانی
9. موی پری دریایی
10. بنفش با رنگ قرمز
11. کبالت آبی
12. برجسته آبی عمیق
13. صورتی
14. موی مرلوت
15. موی زنجبیلی
16. رگه های قرمز
17. نارنجی با شروع صورتی
18. رزگلد قهوه ای
19. موی بنفش
20. رگه های بنفش
21. قهوه با شکلات
22. پیچ و مهره بلوند
23. آکوامارین غوطه ور
24. بلوند سفید شده
25. جت بلک
26. زمستان بروند
27. هایلایت کامل قرمز
28. شامپاین عمیق
29. تونی توپاز
30. طلایی
31. پاییز 

رنگ و مش موی سر به چند روش انجام می شود؟

بهترین سالن زیبایی خدمات رنگ مو و مش و هایلایت در شهریار

مش و لایت به سه روش انجام میشود:
مش با شانه
مش با شانه ساده ترین روش لایت مو است. در این روش موها را به چند دسته تقسیم می کنیم روی موها می زنیم و با شانه کردن مو رنگ را به همه تارهای مو می رسانیم.

مش کلاهی یا سوزنی
یکی از پرطرفدارترین روش های مش مو استفاده از کلاه مش است. معمولا در سالن های زیبایی از کلاه مش برای لایت استفاده می شود. روش انجام آن به این صورت است که کلاه مش را روی سر قرار می دهند و تکه هایی از مو را که قرار است رنگ و دکلره شوند با از سوراخ های کلاه خارج می کنند. ضخامت تارهایی که خارج می کنید کاملا سلیقه ای است. در این روش که اکثر افراد آنرا می شناسند تارهای مو به صورت سوزنی دکلره می شوند. 

مش با فویل
تکنیک رنگ با فویل، از بهترین و تمیزترین روشها برای لایت است. به این صورت که موهارا تقسیم می کنیم و هر تکه را روی فویل قرار می دهیم و پس از اینکه رنگ را به مو زدیم فویل را می بندیم. مش با فویل منظم تر است و برای افرادی با موی متوسط و بلند یک روش فوق العاده به شمار می رود.

بهترین رنگ مو برای موهای کم پشت و آسیب دیده چیست؟

موهای کم پشت و یا آسیب دیده اصلا کاندید خوبی برای رنگ و مش نیستند.اما اگر واقعا مجبور به رنگ مو هستید از رنگ های فاقد آمونیاک استفاده کنید، تا آسیب به موهایتان را به حداقل برسانید. درست است که رنگ و مش روی موی دکلره شده نتیجه زیباتری دارد، اما باید به فکر آسیب هایی که به شما می رسد نیز باشید. دکلره باعث سوختن موها و ریزش آنها می شود. اگر دوست دارید موهایتان را دکلره کنید و بتوانید از رنگ های زیباتری بهره ببرید بهتر است به فکر تقویت موهای آسیب دیده تان باشید. 

آیا رنگ و مش در دوران بارداری ممنوع است؟

هرگونه استفاده از مواد شیمیایی در دوران بارداری منع شده است. چون ممکن است اثرات جبران ناپذیری روی مادر و بچه داشته باشد. البته دلایلمحکمی برای آسیب دیدن جنین هنگام رنگ مو وجود ندارد، اما هیچ مادری حاضر نمی شود تا روی سلامت جنین خود ریسک کند. بنابراین اکثر پزشکان توصیه کرده اند تا پایان دوران شیردهی از رنگ کردن مو اجتناب کنید. پوست سر به راحتی می تواند مواد شیمیایی را جذب کند. درست است که این مقدار قابل توجهی نیست، اما ممکن است اثرات بدی داشته باشد. همچنین بخار رنگ مو روی ریه تاثیر می گذارد. بنابراین بهتر است تا پس از دوران شیردهی دست نگه دارید. 

روش های رنگ و مش مو در منزل

بهترین سالن زیبایی خدمات رنگ مو و مش و هایلایت در شهریار

بسیاری از افراد خودشان در منزل رنگ مو را انجام می دهند، اما بهتر است برای دکلره و هایلایت مو حتما به سالن زیبایی مراجعه کنید تا از آسیب های احتمالی جلوگیری کنید. اگر هنوز هم علاقه دارید این کار را در منزل انجام دهید در ادامه با ما همراه باشید.
برای رنگ و مش مو در خانه، اولین مرحله دکلره کردن است. دکلره یعنی حذف هر نوع رنگ از روی مو. پودر دکلره را با اکسیدان 12 درصد مخلوط کنید. اگر موهای ضعیفی دارید و نسبت به مواد شیمیایی سنگین حساسیت نشان می دهید بهتر است از اکسیدان 9 درصد استفاده کنید. پوست اطراف محل رویش مو را کرم مرطوب کننده یا وازلین بزنید تا هنگام دکلره پوستتان سیاه نشود. پس از آماده کردن رنگ، از پشت سر شروع کنید و تا جلوی سر را به مواد دکلره آغشته کنید. اجازه دهید مواد به مدت 20 الی 30 دقیقه روی موهایتان بماند( مدام موها را چک کنید. هرگاه رنگ موها از بین رفت و موها رنگ باز کرد مواد دکلره را بشویید و بیش از اندازه مواد را روی موهایتان نگه ندارید). موهایتان را کاملا بشویید. رنگ مورد نظر خود را با مقداری اکسیدان 6 یا 9 درصد مخلوط کنید. برای رنگ و مش موی کوتاه به مواد کمی نیاز دارد و برای رنگ و مش موی بلند با توجه به قد و حجم مو به مواد بیشتری نیاز دارید.به همان میزانی که اکسیدان زدید آب بریزید و همانند شامپو، موها را با رنگ بشویید. به این روش رنگساژ می گویند که باعث می شود موهای درخشان وبراقی داشته باشید. همچنین تناژ رنگ جالبی روی موهایتان ایجاد می شود. 

چه زمانی برای رنگ و مش موی عروس مناسب است؟

بسیاری از خانم ها برای تغییرات زیاد در شب عروسی، رنگ و مش مو عروس را امتحان می کنند. اما آیا می دانید که چه زمانی مناسب رنگ ومش موهایتان است؟ 
اولین نکته ای که باید بدانید این است که نباید هنگام رنگ مو پریود باشید. چون در دوران قاعدگی موها به خوبی رنگ نمی گیرند و ممکن است خروجی کار چیزی نباشد که شما انتظارش را داشتید. 
مدل های متنوعی برای رنگ و مش موی عروس وجود دارد. حدودا یک هفته قبل از عروسی به آرایشگرتان مراجعه کنید تا مدل رنگ و مش مناسب با فرم صورت، مدل مو و مدل لباس عروستان به شما ارائه دهد. همچنین اگر زودتر موهایتان را رنگ کنید می توانید عیوب کار را برطرف کنید و اگر از رنگ مو ناراضی بودید قبل از مراسم رنگ مو را عوض کنید. در این حالت زمان بیشتری برای آزمون و خطا دارید و روز عروسی دیگر استرس رنگ موهایتان را ندارید. 

هزینه رنگ و مش موی زنانه چقدر است؟

اگر به دنبال قیمت دقیقی برای رنگ مو می گردید اشتباه می کنید. انواع مختلفی از رنگ مو با روش های انجام مختلفی وجود دارد که همگی برقیمت رنگ مو تاثیر دارند. بلندی و کوتاهی مو و همچنین پرپشتی و کم پشتی موها تاثیر مستقیمی بر محاسبه هزینه رنگ مو دارند. کمترین قیمت رنگ و مش موی زنانه 500 هزار تومان و بیشترین قیمت 2 میلیون تومان ثبت شده است.
توجه داشته باشید که قیمت اعلامی مورد تایید ما نیست و ممکن است هزینه رنگ مو در برخی سالن های زیبایی از این قیمت بالاتر یا پایین تر باشد. سالن زیبایی ویدا کیانی تمام خدمات خود را مانند تاتو رژلب دائم با بهترین قیمت ارائه می کند.

سخن پایانی:

بهترین سالن زیبایی خدمات رنگ مو و مش و هایلایت در شهریار

همانطور که گفته شد مدل های مختلفی از رنگ و مش مو وجود دارد، اما نی توان همه آنها را امتحان کرد. باید قبل از هرچیز بدانید چه نوع رنگ مویی با تناژ پوست شما هماهنگی دارد. پس از انتخاب رنگ مو می توانید با مراجعه به سالن های زیبایی رنگ مو را روی موهای خود اجرا کنید. همچنین قبل از هرچیز باید بررسی کنید که موهایتان آسیب دیده است یا نه؟ اگر موهای آسیب دیده ای دارید بهتر است قبل از هرچیز موهایتان را تقویت کنید سپس به سراغ رنگ مو بروید. 

رزرو وقت