رنگ مژه

رنگ مژه

بهترین سالن زیبایی رنگ مژه کجاست؟

سالن زیبایی ویدا کیانی واقع در شهریار یکی از مراکز مطمئن در عرصه رنگ مژه است. رنگ مژه ممکن است در صورت استفاده نادرست عوارضی همچون حساسیت را به همراه داشته باشد. انتخاب یک سالن زیبایی متخصص و مطمئن می تواند از بروز این مشکل پیشگیری کند. سالن زیبایی ویدا کیانی یکی از مراکز حرفه ای و تخصصی در ارائه خدمات رنگ مژه است.

رنگ مژه

آیا شما هم جزو افرادی هستید که مدام از ریمل استفاده می کنید؟ اگر دوست دارید مژه های بلند و تیره تری داشته باشید و ریمل را از آرایش روزانه خود حذف کنید، رنگ کردن مژه یک گزینه عالی برای شماست. در ادامه به معرفی بهتر رنگ مژه می پردازیم.

مژه ها چطور رنگ می شوند و چقدر زمان می برد؟

رنگ کردن مژه چیست؟
رنگ مژه مانند رنگ مو و یا ابرو یک رنگ نیمه دائمی است که مدتی روی مژه ها باقی می ماند. کسانی که مژه های نازک و یا رنگ روشن دارند و کسانی که طرفدار ریمل هستند، مستعد رنگ مژه هستند. اگر به دنبال چشمانی پرتر و درخشان تر می گردید، می توانید رنگ مژه را به همراه اکستنشن انجام دهید.
رنگ مژه چند دقیقه باید بماند؟
زمان باقی ماندن رنگ روی مژه ها به برند مورد استفاده دارد. برخی برندها مدت زمان بیشتر و برخی دیگر مدت زمان کمتری لازم دارند. اما به طور میانگین این فرآیند بین 15 الی 30 دقیقه زمان می برد. اگر بخواهید رنگ مژه را به همراه خدمات دیگری مانند اکستنشن مژه انجام دهید فرآیند اتمام کار بیشتر طول می کشد.
رنگ مژه و ابرو
برخی از برندهای معتبر مانند رفکتوسیل محصولات مشترکی برای مژه و ابرو تولید می کنند. به این صورت که آن رنگ هم برای ابرو و هم برای مژه مناسب است و به هیچکدام آسیبی نمی زند.
روش استفاده از رنگ مژه
توجه داشته باشید که این بخش صرفا برای آگاهی شما نوشته شده است. رنگ مژه را در خانه امتحان نکنید چون ممکن است باعث آسیب چشم شود.
مرحله 1: اطراف چشم را به خوبی تمیز کنید.
با کمک یک شوینده صورت معمولی ، اطراف چشم را به خوبی بشویید تا از ورود هرگونه آلودگی و باکتری به چشم خودداری کنید.
مرحله 3: مژه ها را رنگ کنید.
کیت محافظ چشم را به درستی سر جای خود قرار دهید. با کمک یک براش مژه رنگ را روی مژه ها بزنید.
مرحله 4: به مژه ها زمان بدهید.
صبر کنید تا مژه ها خوب رنگ بگیرد.زمان طبیعی رنگ گرفتن مژه ها بین 10 الی 15 دقیقه است، اما اگر تیرگی بیشتری می خواهید زمان بیشتری صبر کنید.
مرحله 5: رنگ را از مژه ها پاک کنید.
رنگ را به جهت خود مژه از روی مژه بردارید. سپس اقدام به شست و شو کنید.

چه رنگ و برندی برای رنگ مژه مناسب است؟

احتمالا از خود می پرسید که بهترین برند رنگمژه چه نام دارد؟ در واقع نمی توان به طور قطع درباره یک برند نظر داد. ممکن است نظر ها و علایق افراد با یکدیگر متفاوت باشد. برندهایی که در ادامه نام برده شده ، برندهایی هستند که بیشترین رضایت را ثبت کرده بودند و از نظر شهرت در جایگاه بالاتری قرار داشتند.
رنگ مژه رفکتوسیل(RefectoCil)    
رنگ مژه مای لمینیشن(my lamination)
رنگ مژه بایوتاچ(Biotouch)
رنگ مژه آنجل(ANGEL)
رنگ مژه ایگورا(IGORA)
رنگ مژه پرمانیا(Permania)
رنگ مژه پریتی(Pritty)
رنگ های مژه عموما 30 تا 45 روز دوام می آورند و پس از این مدت نیازمند ترمیم هستند. میزان تیرگی رنگ به اکسیدان آن بستگی دارد. توجه داشته باشید که هنگام رنگ کردن، مژه ها کاملا خشک باشند در غیر این صورت مژه ها به خوبی رنگ نمی گیرند.
ممکن است به رنگ مژه حساسیت داشته باشید. حتما قبل از رنگ کردن کمی از رنگ را پشت گوش و یا آرنج بزنید و حدودا 30 دقیقه صبر کنید.اگر احساس خارش یا سوزش داشتید رنگ را به مژه ها نزنید. چون حساسیت دارید و ممکن است باعث بروز واکنش های آلرژیک شود.
چه تکنیک هایی برای مشکی کردن مژه مناسب اند؟
رنگ کردن مژه
اکستنشن مژه
لیفت و لمینت مژه
سرم مژه

آیا می توان بدون نیاز به رنگ های شیمیایی مژه ها را رنگ کرد؟

بله. در طب سنتی دو ماده رنگی هستند که بدون عوارض شیمیایی می توانند مژه ها را رنگ کنند. وسمه و حنا هندی. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به مواد شیمیایی حساسیت دارید و یا به دلیل عواملی مانند بارداری مجبورید از مواد شیمیایی فاصله بگیرید این روش بهترین گزینه برای شماست.
رنگ کردن مژه با وسمه :
برگ های وسمه خاصیت رنگ کردن داند. با جوشاندن برگ های گیاه وسمه می توانید علاوه بر مژه ها، ابرو و موها را نیز رنگ کنید. جوشانده وسمه در روغن نارگیل یک ماده موثر برای از بین بردن سفیدی موها و تقویت رنگ دانه هاست. برای رنگ کردن مژه پودر وسمه را با آب مخلوط کنید تا حالت خمیری بگیرد. سپس ضماد بدست آمده را روی مژه ها قرار دهید. اجازه دهید مواد 20 دقیقه روی مژه ها بماند. می توانید برای رنگ گرفتن بهتر زمان بیشتری صبر کنید. پس از آن مژه ها را به خوبی بشویید و از اثرات آن لذت ببرید.
رنگ کردن مژه با حنا هندی:
حنا هندی فقط رنگ مشکی نیست و می توانید با این روش رنگ های دیگری هم روی مژه هایتان امتحان کنید. حنا هندی برخلاف روش های شیمیایی به تغذیه و همچنین رشد مژه ها کمک می کند. مژه ها را محکم تر می کند و از ریزش آنها جلوگیری می کند.

تعرفه رنگ مژه در سال 1402 چقدر است؟

تعرفه رنگ مژه در همه سالن ها یکسان نیست. هم چنینی عواملی وجود دارد که بر قیمت رنگ مژه اثرگذار است. برند مورد استفاده، حجم رنگ استفاده شده، زمان مورد نیاز، حساسیت کار و..... همگی بر تعرفه رنگ مژه تاثیر می گذارند. قیمت رنگ مژه از 200 هزار تومان تا 2 میلیون و 500 هزار تومان متغیر است.
توجه داشته باشید که قیمت اعلامی مورد تایید ما نیست و ممکن است در برخی سالن های زیبایی این قیمت متغیر باشد.

سخن پایانی:

همه بانوان علاقه دارند چشم هایی تاثیر گذار و جذاب داشته باشند. رنگ مژه یکی از روش های جذابیت دو چندان چشم هاست. اما همه چیز به همین سادگی نیست. رنگ مژه در کنار مزایای فوق العاده ای که دارد، اگر به درستی اعمال نشود باعث آسیب به چشم ها می شود. اول باید ببینید که آیا به مواد رنگ مژه حساسیت دارد یا نه؟ بعد از مشخص شدن این موضوع قدم بعدی انتخاب یک سالن زیبایی مطمئن است. سالن زیبایی ویدا کیانی یکی از مراکز تخصصی معتبر در عرصه رنگ مژه است، که می توانید با اعتماد کامل به آنها مراجعه کنید.

رزرو وقت