اپیلاسیون

اپیلاسیون

معرفی بهترین مراکز تخصصی اپیلاسیون بانوان در تهران

اپیلاسیون نیز همانند دیگر خدمات زیبایی نیاز به تخصص کافی دارد تا نتایج فوق العاده خود را به خوبی به نمایش بگذارد و ز آسیب های احتمالی و عوارض جلوگیری کند. اگر شما هم به دنبال یک مرکز تخصصی و حرفه ای هستید، به سراغ سالن زیبایی ویدا کیانی بروید. در مرکز تخصصی ویدا کیانی با استفاده از بهترین مواد، همچنین دقت در انجام کار، تلاش می شود تا عوارض پوستی اپیلاسیون کمتر در پوست شما نمود داشته باشد و به سرعت بهبود بخشد. اگر می خواهید با مراجعه به یک سالن زیبایی رضایت کامل داشته باشید، سالن زیبایی ویدا کیانی پیشنهاد ما به شماست.

معرفی بهترین روش برای اپیلاسیون نقاط مختلف بدن

اپیلاسیون نوعی از بین بردن مواست که از زمان مصریان باستان وجود داشته است. این یک شکل فوق العاده از حذف موهای زائد با نتایج طولانی تر از سایر روش های حذف مو است.
موم را می توان در هر نقطه ای از بدن برای از بین بردن موهای زائد استفاده کرد (به غیر از موهای سر) و با وجود مکان های مختلف برای برداشتن موها، آیا نوع خاصی از موم برای استفاده در نواحی مختلف بدن وجود دارد؟ انواع مختلف موم چیست؟
هر قسمت از بدن دارای درجه حساسیت متفاوتی است و چیزی که برای یک نفر دردناک است، ممکن است دیگری بتواند آن درد را تحمل کند.

اکنون با توجه به نواحی حساس متفاوتی که اپیلاسیون خواهند شد، همیشه ایده خوبی است که از نوع ترجیحی موم استفاده کنید که برای کمک به کاهش عنصر درد و همچنین خلاص شدن از شر تمام موها، صرف نظر از اینکه کوچک باشد، مناسب تر است.
دو نوع اصلی موم وجود دارد. موم نرم و سخت و هر دو را می توان در سالن یا خانه استفاده کرد.

اپیلاسیون نرم
اپیلاسیون نرم احتمالاً مومی است که بیشتر با آن ارتباط برقرار خواهید کرد. به طور معمول، یک لایه نازک از موم گرم با یک کاردک چوبی روی ناحیه مورد نظر برای از بین بردن موهای زائد اعمال می شود. سپس یک تکه پارچه روی موم قرار داده می شود و کنده می شود و مو را از بین می برد. این نوع اپیلاسیون اغلب در قسمت های بزرگتر بدن مانند پاها استفاده می شود. اگر می خواهید اپیلاسیون را در خانه انجام دهید، می توانید به لطف نوارهای موم از پیش ساخته شده، به راحتی و بدون هیچ گونه آشفتگی از موم نرم استفاده کنید.

اپیلاسیون سخت
مومی که اغلب استفاده نمی شود، زیرا تولید اپیلاسیون نرم آسان تر و ارزان تر است. اغلب برای اپیلاسیون نواحی کوچکتر مانند لب، چانه و روی خط بیکینی استفاده می شود. این سبک از موم مانند موم نرم به صورت گرم روی پوست مالیده می شود و خنک و سفت می شود. هنگامی که سفت شد، در جهت مخالف رشد مو کنده می شود. چیزی که موم سخت را با موم نرم متفاوت می کند این است که فقط موها را می کشد. این بدان معناست که اپیلاسیون سخت اغلب کمتر از موم نرم دردناک است و می توان آن را چندین بار بدون تحریک و آسیب به پوست اعمال کرد.

چه نوع مومی برای هر قسمت از بدن استفاده شود؟
اپیلاسیون نرم
اپیلاسیون نرم برای از بین بردن موها از یک ناحیه بزرگتر و موهای ظریف با طول حداقل یک چهارم اینچ عالی است.
مناطقی که برای اپیلاسیون نرم مناسب هستند عبارتند از:
 پاها
بازوها
 کمر
دست ها                                                                                                                                                                                      
اپیلاسیون سخت
موم سخت برای نواحی حساسی که هنگام برداشتن موم دردناک‌تر هستند بهتر است و این امر به این دلیل حاصل می‌شود که فقط موها را از بین می‌برد نه پوست را.
موم سخت برای از بین بردن موهای زائد از مکان های زیر عالی است:
صورت
شکم     
زیر بغل
خط بیکینی

اکنون کاملا درک می کنیم که هیچ کس به دلیل درد زیاد از حذف موهای زائد خود لذت نمی برد و به همین دلیل است که اپیلاسیون روشی عالی برای انجام این کار است زیرا برای مدت طولانی دوام می آورد.

کدام یک از روش های حذف موهای زائد در مقایسه با اپیلاسیون بهتراند؟

اپیلاسیون بهتر است یا لیزر؟
لیزر روش دائمی است و به طور کل فولیکول های مو می سوزد و دیگر رشد نمی کند. اما در اپیلاسیون موها دوباره رشد می کنند.

اپیلاسیون بهتر است یا کرم موبر؟
کرم موبر روشی است که در آن می توانید بدون درد اقدام به حذف موهای زائد کنید. اما در هر صورت هنگام مقایسه اپیلاسیون و کرم موبر، اپیلاسیون امتیاز بیشتری دارد.

اپیلاسیون بهتر است یا اپیلیدی؟
اپیلیدی یک روش دائمی نیست و موها می توانند پس از مدتی دوباره رشد کنند. اپیلاسیون مدت زمان بیشتری نسبت به اپیلیدی شما را از شر موهای زائد خلاص می کند.

اپیلاسیون بهتر است یا ژیلت؟
استفاده از ژیلت دوام کمتری نسبت به اپیلاسیون دارد. همچنین در استفاده از ژیلت ساقه موها حذف می شوند ام ریشه مو هم چنان باقی است. اما در روش اپیلاسیون موها از ریشه جدا می شوند.

فرق اپیلاسیون با موم
اکثر اپیلاسیون ها با کمک موم نواری انجام می شود اما می توان برای بخش هایی از بدن از موم سفت که بدون نیاز به نوار پارچه ای از پوست جدا می شود استفاده کرد.

کدام موم برای اپیلاسیون بهتره؟
برای اپیلاسیون بدن می توان از موم و وکس استفاده کرد. موم ها پس از اعمال روی پوست با کمک یک نوار پارچه ای جدا می شوند اما وکس پس از خشک شدن به راحتی قابل جدا شدن است. می توانید برای موهای نازک تر از موم و برای موهای ضخیم تر از وکس کمک بگیرید.

 اپیلاسیون و دپیلاسیون چه تفاوتی با هم دارند؟
اپیلاسیون حذف موها به کمک وکس است و دپیلاسیون حذف موهای زائد به کمک اپیلیدی، بیلیچینگ و... است.
هر دو روش دائمی نیستند و صرفا موها را به طور ظاهری حذف می کنند.

فرق اپیلاسیون دائم و معمولی
عملا چیزی به نام اپیلاسیون دائمی وجود ندارد و فقط مدت زمان بیشتری شما را از شر موهای زئد خلاص می کند. اگر به دنبال یک روش دائمی هستید لیزر را امتحان کنید.

اپیلاسیون یا لیزر؟ کدامیک ضرر دارد؟
در مورد از بین بردن موهای زائد، لیزر درمانی بهترین روش است. این یک راه حل طولانی مدت است که درد بسیار کمتری نسبت به اپیلاسیون دارد. اگر مستعد رشد موهای زائد هستید، این تنها روشی است که باید انتخاب کنید، زیرا فولیکول مو را کاملا از بین می برد.

عوارض اپیلاسیون چیست؟

عوارض جانبی منفی اپیلاسیون می تواند شامل مشکلات ناراحت کننده ای مانند درد، موهای زیر پوستی، جوش و فولیکول های موی عفونی باشد. با این حال، بسیاری از مردم اپیلاسیون را به دلیل ماندگاری طولانی‌تر آن و به دلیل ارزان بودن و آسان بودن انجام آن ترجیح می‌دهند.

چه موادی برای اپیلاسیون پوست مناسب اند؟

برای اپیلاسیون بدن می توان از موم و وکس استفاده کرد. موم ها پس از اعمال روی پوست با کمک یک نوار پارچه ای جدا می شوند اما وکس پس از خشک شدن به راحتی قابل جدا شدن است. می توانید برای موهای نازک تر از موم و برای موهای ضخیم تر از وکس کمک بگیرید.

آیا اپیلاسیون باعث شل شدن و افتادگی پوست می شود؟

اپیلاسیون، اگر به درستی انجام نشود، می تواند باعث آسیب به پوست شود یا پوست را از بین ببرد، اپیلاسیون پوست را به دلیل داغ بودن بیش از حد می سوزاند و اگر از محصولی با کیفیت پایین استفاده شود می تواند پوست را تحریک کند.
در اینجا چند نکته در مورد نحوه ایمن اپیلاسیون و جلوگیری از آسیب به پوست شما آورده شده است:
     از موم سخت برای نواحی ظریف تر صورت استفاده کنید. موم سخت به پوست نمی‌چسبد، فقط به مو می‌چسبد، بنابراین هنگام کندن درد زیادی ایجاد نمی‌کند و به پوست نازک و حساس صورت آسیب نمی‌رساند.
     حذف موم باید به موازات پوست انجام شود تا ساختار پوست دست نخورده بماند و از کشیده شدن پوست به سمت بالا جلوگیری کند.
     همیشه باید از یک محصول با کیفیت خوب استفاده کنید تا مطمئن شوید که اپیلاسیون در اولین بار درست انجام می شود و از هرگونه سوزش یا سوختگی پوست خود که می تواند ناشی از یک محصول اپیلاسیون با کیفیت پایین باشد، جلوگیری کنید.
     دانه های موم را بیش از حد گرم نکنید. اگر موم را روی پوست خود زمانی که هنوز خیلی داغ است بمالید، ممکن است باعث سوختگی های جدی شود و برداشتن آن فوق العاده دردناک باشد. موم را فقط تا زمانی گرم کنید که ذوب شود و یک آزمایش کوچک روی مچ دست خود انجام دهید تا مطمئن شوید که برای استفاده در ناحیه بزرگتر خیلی داغ نیست.
افتادگی و شل شدن پوست روند طبیعی است که پوست باید طی کند و اپیلاسیون تاثیر چندانی در این روند ندارد.

آیا اپیلاسیون پوست در دوران بارداری ضرر دارد؟

به طور کلی نمی توان درباره معایب اپیلاسیون در دوران بارداری نظر داد. اما با یک بررسی کلی می توان دریافت که مواد شیمیایی موجود در وکس به اندازه ای نیست که بتواند به پوست آسیب بزند. حتما قبل از اپیلاسیون از عدم حساسیت خود مطمئن شوید و به واکنش های پوست قبل از بارداری اکتفا نکنید. به دلیل اینکه پوست پس از بارداری به دلیل تغییر هورمون ها حساستر عمل می کند و عوارض شدیدتری از خود نشان می دهد. از طرفی بسیاری از بانوان باردار علاقه دارند قبل از زایمان خود اپیلاسیون بدن را انجام دهند. بنابراین پس از اینکه مطمئن شدید حساسیت خاصی ندارید می توانید اپیلاسیون کنید.

قیمت اپیلاسیون در سال 1402 چقدر است؟

موارد متعددی در قیمت گذاری اپیلاسیون سهیم اند. برند مورد استفاده، حجم مواد استفاده شده، کیفیت کار، شهرت سالن زیبایی و.... همگی در تعیین قیمت اپیلاسیون تاثیر گذارند.
قیمت اپیلاسیون زنانه سال 2023 به صورت زیر است:
قیمت اپیلاسیون کل بدن:                   700 هزار تومان
قیمت اپیلاسیون دست و پا:                370 هزار تومان
قیمت اپیلاسیون کل بدن با لیزر:          504/1 هزار تومان   
توجه داشته باشید که قیمت اعلامی مورد تایید ما نیست و ممکن است در برخی سالن های زیبایی این قیمت متغیر باشد.

سخن پایانی:

اپیلاسیون برخلاف دیگر روش های حذف موهای زائد، باعث ایجاد تیرگی نمی شود. به دلیل آنکه در روش اپیلاسیون موها از ریشه جدا می شوند اما در دیگر روش ها صرفا ساقه مو به طور ظاهری حذف می شود. همچنین اپیلاسیون مدت زمان بیشتری نسبت به دیگر روش ها ماندگاری دارد. می توانی با مراجعه به یک سالن زیبایی تخصصی یک اپیلاسیون حرفه ای را تجربه کنید.

رزرو وقت